6th Annual All Comers Track & Field Meet

April 29, 2017 09:30 AM
North Jersey Masters Track & Field Club presents the Sixth Annual All-Comers Track & Field Meet
Hillsdale, NJ

-- Results --

Results hand-timed with Seiko printer watches by certified USATF officials. Any questions about results please contact North Jersey Masters using the contact information at the bottom of this web page.

 

3,000 Meter Run

Division: 11-12 Girls

1.Camryn Wennersten10:32.20

Division: 11-12 Boys

1.Skyler Francois12:34.90
2.Carter Monaco12:35.10
3.Leo Wunder13:02.20

Division: 13-14 Girls

1.Lily Williams13:09.00
2.Olivia Shattuck13:14.60

Division: Open Men

1.Danny Paolazzi10:25.10
2.Chris O'Connor11:08.30
 

400 Meter Dash

Division: 7-8 Girls

1.Camille Joyeux01:24.80
2.Sawyer Klein01:41.50

Division: 7-8 Boys

1.William KarinsRace Faster01:33.90
2.Oliver Dorin01:37.70
3.Sol-Min Kim01:49.00

Division: 9-10 Girls

1.Peyton WennerstenRace Faster01:20.50
2.Avery AngiolinoRace Faster01:41.80

Division: 9-10 Boys

1.Aiden CampanelliRace Faster01:25.10
2.Ethan NasholdRace Faster01:30.30
3.Andrew Siracuse-Parker01:32.40
4.Quinn ReillyRacefaster01:34.20
5.Kyle CampanelliRace Faster01:44.90

Division: 11-12 Girls

1.Samantha Fitch01:15.50
2.Amanda Schnure01:21.30
3.Naomie Francois01:22.80
4.Naomie Francois01:22.84
5.Cellina Raballi01:24.70
6.Katherine DortRace Faster01:25.40

Division: 11-12 Boys

1.Bobby Kennedy01:15.10
2.John-Luca Haller01:16.20
3.Maxine Joyeux01:18.80

Division: 13-14 Girls

1.Lucia Rabolli01:08.10

Division: 13-14 Boys

1.Mick BarbiRace Faster01:02.10

Division: Open Women

1.Adrienne Justice01:13.00

Division: Masters Women

1.Paula Dickson-Taylor01:19.40

Division: Masters Men

1.Jason Lattimore00:56.80
2.Dave McCalla01:02.20
3.Graham Broyd01:06.80
4.Pat SontiTMTC01:23.20
 

100 Meter Dash

Division: Under 7 Boys

1.Boris Flowers00:18.90

Division: 7-8 Girls

1.Sawyer Klein00:21.60
2.Emily Lagemann00:22.60

Division: 7-8 Boys

1.Nicolas Park00:17.40
2.William KarinsRace Faster00:17.60
3.Max FinkelmanRace Faster00:17.70
4.Oliver Dorin00:18.70
5.Edward Baycora00:21.20
6.Alastair Dorin00:22.70
7.Cyrus Dorin00:25.40

Division: 9-10 Girls

1.Kylie D'AlonzoRace Faster00:16.70

Division: 9-10 Boys

1.Peter MartaRace Faster00:16.70
2.Aiden CampanelliRace Faster00:16.90
3.Quinn ReillyRacefaster00:17.20
4.Jack SaladinoRace Faster00:17.40
5.William Nasr00:17.70
6.John Walsh00:18.90
7.Kyle CampanelliRace Faster00:20.40

Division: 11-12 Girls

1.Amanda Schnure00:15.70
2.Samantha Fitch00:16.00
3.Elise D'AlonzoRace Faster00:16.40
4.Katherine DortRace Faster00:17.00

Division: 11-12 Boys

1.Bobby Kennedy00:16.00
2.Christian Delorenzo00:18.10
3.Jack Banyra00:21.40

Division: 13-14 Boys

1.Mick BarbiRace Faster00:13.30

Division: Masters Women

1.Paula Dickson-Taylor00:16.60
2.Elizabeth Barry00:17.70

Division: Masters Men

1.Owen Barrett00:12.60
2.Jeffrey GrierPhiladelphia Masters00:13.80
3.Pat SontiTMTC00:17.10
 

800 Meter Run

Division: 7-8 Boys

1.Jayden Francois03:25.80
2.William KarinsRace Faster03:58.50

Division: 9-10 Boys

1.Ethan NasholdRace Faster03:32.70
2.Andrew Siracuse-Parker03:57.90

Division: 11-12 Girls

1.Caity Park03:04.10
2.Katherine DortRace Faster03:17.20
3.Cellina Raballi03:19.50
4.Amanda Schnure03:31.80

Division: 11-12 Boys

1.Bobby Kennedy03:02.40
2.Alessandro Francois03:04.40

Division: 13-14 Girls

1.Lucia Rabolli02:54.80

Division: 13-14 Boys

1.Daniel Perez03:11.70

Division: Open Women

1.Adrienne Justice02:58.50

Division: Masters Men

1.Adam Duncan02:36.10
2.Graham Broyd02:58.70
 

1 Mile Run

Division: 7-8 Girls

1.Isabella Addison Perrone09:52.80

Division: 7-8 Boys

1.Eli WunderRace Faster09:25.50

Division: 9-10 Girls

1.Avery AngiolinoRace Faster08:02.20
2.Kylie D'AlonzoRace Faster09:49.30

Division: 9-10 Boys

1.Jack SaladinoRace Faster07:00.00
2.John Walsh08:02.00
3.Nayeen SaggarRacefaster09:19.40

Division: 11-12 Girls

1.Camryn Wennersten05:39.60

Division: 11-12 Boys

1.Leo Wunder06:53.70
2.John-Luca Haller06:24:04.00
3.Skyler Francois06:24:24.00
4.Carter Monaco06:27:13.00
 

200 Meter Dash

Division: Under 7 Boys

1.Boris Flowers00:39.10

Division: 7-8 Girls

1.Camille Joyeux00:37.20
2.Emily Lagemann00:52.70

Division: 7-8 Boys

1.Max FinkelmanRace Faster00:38.10
2.Edward Baycora00:48.10
3.Sol-Min Kim00:48.50
4.Alastair Dorin00:58.30
5.Cyrus Dorin01:03.30

Division: 9-10 Girls

1.Imani Nicole JonesPrime Time00:32.41
2.Kelsey D'Alonzo00:42.00
3.Kylie D'AlonzoRace Faster00:46.40

Division: 9-10 Boys

1.Peter Maria00:37.90
2.Aiden CampanelliRace Faster00:38.20
3.Ethan NasholdRace Faster00:40.90
4.Quinn ReillyRacefaster00:41.30
5.John Walsh00:41.70
6.Andrew Siracuse-Parker00:42.00
7.Dehne TariqRacefaster00:43.70
8.Kyle CampanelliRace Faster00:47.80

Division: 11-12 Girls

1.Samantha Fitch00:34.60
2.Elise D'AlonzoRace Faster00:37.60

Division: 11-12 Boys

1.Bobby Kennedy00:33.00
2.Maxine Joyeux00:34.00
3.Christian Delorenzo00:39.00

Division: 13-14 Boys

1.Mick BarbiRace Faster00:27.30
2.Daniel Perez00:34.20

Division: Open Men

1.Anthony Judilla00:26.90

Division: Masters Women

1.Paula Dickson-Taylor00:34.70
2.Elizabeth Barry00:36.60

Division: Masters Men

1.Owen Barrett00:25.80
2.Dave McCalla00:26.50
3.Graham Broyd00:30.90
4.Steve Ballinger00:32.40
5.Pat SontiTMTC00:36.30
 

4 x 100 Meter Relay

 

Long Jump

Division: 7-8 Girls

1.Camille Joyeux9' 1
2.Isabella Addison Perrone7' 6
3.Sawyer Klein5' 0

Division: 7-8 Boys

1.Max FinkelmanRace Faster10' 3
2.William KarinsRace Faster8' 11
3.Nicolas Park7' 6
4.Sol-Min Kim5' 8
5.Eli WunderRace Faster5' 7

Division: 9-10 Girls

1.Peyton WennerstenRace Faster9' 11

Division: 9-10 Boys

1.Ethan NasholdRace Faster10' 9
2.Jack SaladinoRace Faster10' 0
3.Andrew Siracuse-Parker9' 1
4.Quinn ReillyRacefaster8' 9
5.John Walsh8' 6
6.Dan ShechterRace Faster7' 10
7.Dehne TariqRacefaster6' 11

Division: 11-12 Girls

1.Camryn Wennersten12' 0
2.Elise D'AlonzoRace Faster10' 11
3.Jacquelin Park10' 2
4.Samantha Fitch9' 11
5.Cellina Raballi9' 7
6.Isabella BurgerRacefaster9' 3

Division: 11-12 Boys

1.John-Luca Haller13' 2
2.Maxine Joyeux10' 6
3.Bobby Kennedy10' 0
4.Christian Delorenzo8' 10
5.Leo Wunder8' 5
6.Jack Banyra8' 0

Division: 13-14 Girls

1.Lucia Rabolli11' 9

Division: 13-14 Boys

1.Phil Biagioni15' 1
2.Mick BarbiRace Faster13' 4
3.Kyle Angiolino9' 10

Division: Open Women

1.Sandra GalindoNJM9' 8

Division: Open Men

1.Anthony Judilla13' 4

Division: Masters Men

1.Rick ChoppaAdirondack Athletic Club16' 5
2.Fred Clark12' 10
3.Dave McCalla9' 5
4.Jack O'Brien9' 1
 

High Jump

Division: 9-10 Boys

1.John Walsh2' 9

Division: 13-14 Boys

1.Phil Biagioni4' 9

Division: Masters Men

1.Jason Lattimore5' 3
 

Triple Jump

Division: 13-14 Girls

1.Paulina Biagioninj striders24' 9

Division: 13-14 Boys

1.Phil Biagioni31' 0

Division: Open Men

1.Anthony Judilla30' 0

Division: Masters Men

1.Rick ChoppaAdirondack Athletic Club31' 9
2.Fred Clark29' 4
3.Jack O'Brien24' 4
 

Shot Put

Division: 7-8 Girls

1.Sawyer Klein10' 0
2.Isabella Addison Perrone5' 10

Division: 9-10 Boys

1.William Nasr17' 1
2.Kyle CampanelliRace Faster16' 1
3.John Walsh14' 2
4.Dehne TariqRacefaster13' 6
5.Aiden CampanelliRace Faster6' 7

Division: 11-12 Girls

1.Caity Park20' 3
2.Jacquelin Park15' 5

Division: 13-14 Girls

1.Paulina Biagioninj striders24' 0

Division: Open Men

1.Paul Marzolla36' 10

Division: Masters Men

1.Kendall PhellsWoodbridge CERT38' 11
2.Scott Reilly36' 9
3.R.V. Biagioni34' 10
4.Thomas Olsen32' 6
5.Gerard E. McIntyrePotomac Valley TC32' 0
6.Steven Marcus28' 5
 

Discus

Division: Masters Men

1.Jason Lattimore137' 7
2.Scott Reilly127' 3.50
3.R.V. Biagioni109' 10
4.Thomas Olsen104' 3
5.Steven Marcus88' 3.50
6.Gerard E. McIntyrePotomac Valley TC86' 11
 

Turbo Javelin

Division: 7-8 Boys

1.Nicolas Park27' 2

Division: 9-10 Boys

1.William Nasr47' 1
2.Dehne TariqRacefaster39' 10

Division: 13-14 Girls

1.Paulina Biagioninj striders59' 6
North Jersey Masters Track and Field Club Mission Statement

North Jersey Masters is a running club that provides a healthy running environment for runners of all ages and abilities. Through coached workouts and weekend runs, members attain their goals and enjoy a lifelong pursuit of the sport within a supportive and friendly club environment.

North Jersey Masters Track and Field Club is a 501(c)(3) non-profit corporation registered in the state of New Jersey, founded by Fred and Toshi D'Elia in 1976.

Search this web site
Google
Contact us
Hotline: (201) 540-9701
Email: info@njmasters.com
Mail: PO Box 56, Ridgewood, NJ 07451
Facebook   Twitter   LinkedIn   TeamSnap
Member of
The New Jersey Association of the USATFThe Road Runners Club of America
Sponsored by
Sponsored by
© 2017 North Jersey Masters Track and Field Club.